Duyurular
31 Mayıs 2017, 16:37
GENÇ TÜRKİYE ZİRVESİ 2017

Genç Türkiye Zirvesi 2017 “Dijital Dönüşüm ve Güçlü Türkiye” ana teması ile Türkiye’nin 81 ili ve 165 ülkeden 3 bin öğrenci, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde buluştu.

Güçlü Gelecek İçin Dijital Dönüşüm

Zirveyle eş zamanlı gerçekleşen, teknoloji ve inovasyon, hızlı tüketim ürünleri, hobi ve eğlence, yurt dışı eğitim ve dil okulları, yayınevleri gibi birçok sektörün yer aldığı GTZ Gençlik fuar alanında sergilenen teknoloji ürünleri ve robotlar da gençlerin ilgi odağı oldu…

‘Dijital Dönüşüm ve Güçlü Türkiye’ ana temasıyla Türkiye’nin 81 ili ve 165 ülkeden 3bin öğrenciyi buluşturan zirvenin ilk gününde konuşan T.C. Kalkınma Bakanı Lütfi ELVAN, ‘Kalkınmış bir Türkiye hedefliyoruz. 11. Kalkınma Planını tasarladığımız önümüzdeki süreçte Türkiye’nin                                                                                                               bölgesinde lider olabilmesi için eğilimleri yakalamayı                                                                                                                 önemsiyoruz.’dedi.

Zirvede konuşan PTT Genel Müdürü Kenan BOZYİĞİT gençlere yeni personel alımı yapılacağının müjdesini verdi. ‘Bu yıl içerisinde 40bin çalışana 5bin çalışan daha ekledik. 2018’de 12bin kişi daha alacağız’ dedi.

Zirvede dünyanın ilgilendiği STEM+A ve eğitimde Dijital Dönüşüm konusunda Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sencer Çorlu’da konuyla ilgili gençleri bilgilendirdi.

Zirvenin stratejik ortakları arasında T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye İhracatçılar Meclisi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi yer aldı.

Gençlerin girişimcilik ekosistemine ait merak ettikleri ile ilgili düzenlenen Start Small oturumlarında, başarılı girişimcilerin hikayelerine de yer verildi.

GTZ AKADEMİ ÖDÜLLERİ sahiplerini buldu.

GTZ Akademi Ödülleri; Hizmet ve eserleriyle, kültür, sanat, teknoloji, bilim, sanayi ve ekonomi hayatına önemli katkılarda bulunan, Türkiye’nin kültür ve sanatının yüceltilmesi için çalışan kişilerin veya kurumların başarılarını vurgulamak, onları motive etmek ve onurlandırmak amacıyla gerçekleştiriliyor.

2017 yılında da 11 farklı kategoride 10’larca aday, binlerce kişi tarafından oylanan ödüller sahiplerini buldu.

Genç Türkiye Zirvesi 5. yılında etkinliğe yeni bir soluk getirerek GTZ Gelecek Atölyesini oluşturdu. Atölye kendi içerisinde Tasarım Odaklı Düşünme Laboratuvarı, Maker Hareketi Laboratuvarı, Gelecek Laboratuvarı ile üç ana bölüme ayrıldı.

Bu yıl Genç Türkiye Zirvesi 2017’yle eş zamanlı olarak, eğitimden, kariyere, eğlenceden teknolojiye gençlerin tüm istediklerine cevap verebilecek www.gencturkiye.net de yayın hayatına merhaba dedi.